Recenze Fidella FlowClick

Často se nás ptáte, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy nosítek, které najdete v naší nabídce. Proto jsme pro Vás připravili malý miniseriál článků, v nichž Vám jednotlivé typy postupně představíme.

Pokud hledáte nosítko vhodné od narození, jste zde správně :) Fidella FlowClick je vhodná od narození cca do 74 cm, pokryje tedy to nejdůležitější období prvního roku miminka.

Kompletní přehled nosítek značky Fidella najdete zde:
https://www.babooca.cz/vse-o-noseni/rozdeleni-nositek-znacky-fidella/

A my nyní začneme hybridním kombinovaným nosítkem Fidella FlowClick. Co to vlastně znamená hybridní nosítko se dočtete v tomto článku:
https://www.babooca.cz/vse-o-noseni/typy-nositek/

Fidella FlowClick podobně jako další nosítka z této kategorie kombinovaných nosítek, má měkký bederní pás zapínaný plastovou přezkou, která je obousměrná. To znamená, že ji můžete dotahovat vlevo i vpravo směrem k polstrování bederáku, ale můžete ji ponechat i uprostřed. Přezka je opatřena bezpečnostní pojistkou a na konci černých popruhů jsou gumičky sloužící k zajištění smotaných přebytečných částí popruhů.

 IMG_20191119_091704

 

Ramenní popruhy u Fidella FlowClick jsou zavazovací, na zádech rodiče se kříží, což pomáhá lépe rozložit váhu dítěte. V porovnání s původní verzí Fly Tai jsou tyto popruhy úzké a měkce polstrované, kratší než u ostatních vázacích verzí nosítek Fidella - měří 2 metry. Dvojitý uzel se tedy dělá vepředu pod zadečkem dítěte.

IMG_20191119_093122

 

 

Na přední straně popruhů najdete poutka, která slouží k uchycení kapuce. Ta slouží jako jištění hlavy u menších dětí, kdy ji můžete smotat jako menší límec, ale i clona proti větru, sluníčku a k jištění hlavy spícího dítěte.

IMG_20191119_093057

Fidella FlowClick je nastavitelné nosítko, kdy šířku a výšku nosítka můžete upravit pomocí šátkových šňůrek. To je vždy nutné učinit před nasazením nosítka.

      IMG_20191119_092101          

Z naší zkušenosti je nejlepší položit nosítko na podložku, na něj položit miminko:
- nastavit šířku opěrky tak, aby končila v podkolenních jamkách dítěte;
-
nastavit výšku zádové opěrky, jež by měla sahat cca k ušním lalůčkům (není vhodné nechávat výšku opěrky přes hlavičku, spoustě dětí toto vadí a naopak se snaží hlavičkou do ní tlačit, aby ji odstranily).

IMG_20191119_093937

 

Bederní pás nosítka se usazuje do nejužšího místa trupu, do pasu, a utáhne na maximum tak, aby v přední části nepadal dolů. Dítě usaďte do nosítka tak, aby jeho pánev směřovala na Vaše břicho, tedy bylo správně podsazeno v kapse zádové opěrky.

Dejte přes něj látku opěrky, ramenní popruhy položte volně na ramena. Jednou rukou jistěte miminko a druhou rukou vzadu za zády chyťte opačný ramenní popruh, ten dotáhněte směrem dolů kolmo k zemi - vyhnete se tam tomu, aby se vám polstrování dostalo blízko k Vašemu krku.

Přiveďte pruh dopředu, pod nožičku miminka, a totéž udělejte na opačnou stranu. Nakonec pod zadečkem dítěte zakončete dvojitým uzlem. Poloha dítěte v nosítku vždy závisí na Vašem utahování nosítka. Pokud potřebujete získat základní informace o vhodnosti nošení dětí a ergonomické poloze, přečtěte si náš článek Proč nosit své děti?

                        1-quickstart-flowclick 2-quickstart-flowclick 3-quickstart-flowclick4-quickstart-flowclick

 

 

 

 

 

 

TIP TÝMU BABOOCA

Pokud hledáte velmi jednoduché, měkké a pohodlné nosítko vhodné od narození, jste na správném místě. Velmi často se v diskuzích v nosících skupinách doporučuje nosítko Storchenwiege, ale z naší zkušenosti je Fidella FlowClick mnohem pohodlnější i s těžšími dětmi a skvěle sedí na jakoukoli postavu rodiče. Hodně je vyhledávané u začátečníků a především u mužů :)

DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT

Zvýhodněné dopravné pro vrácení zboží Při výměně nebo vrácení zboží můžete se zakoupením této služby využít jedinečný kód, který Vám zašleme spolu se zbožím. Zabalenou zásilku přineste na kteroukoliv pobočku Zásilkovny. Zde jej obsluze nahlaste a ta Vám vytiskne štítek, který nalepíte na balíček.
49Kč