Pojďme společně zasadit stromy se značkou Fidella!

Všichni zanecháváme na tomto světě své stopy. Pokusme se je ale zanechat do nejekologičtější. #fidellafootprint

 

Přestaňme mluvit - začněme sázet. Přesně tímto heslem se řídí dětská iniciativa Sázejme pro planetu (Plant-for-the-Planet). Vysazuje po celém světě stromy a lesy, které pomohou snížit emise oxidu uhličitého CO2. Zavázala se do roku 2020 vysadit 100 milionů stromů a značka Fidella® u toho nemůže chybět - společně s Vámi!


"Zasadíme milion stromů v každé zemi na Zemi!"

S touto odvážnou myšlenkou přišel v roce 2007 devítiletý Felix Finkbeiner v Německu v rámci svého školního projektu zaměřeného na zlepšení životního prostředí. Při svém výzkumu narazil na příběh Wangari Maathaiho, nositele Nobelovy ceny za mír z Keni, který zasadil po celé Africe více než 30 milionů. Felix vymyslel podobnou iniciativu pro všechny děti a mládež po celém světě. První strom, který je označován na start tohoto závodu, vysadili 28. března 2007 Felixově škole. Do projektu se zapojili studenti z celého Německa a v prvním roce vysázeli 150 000 stromů. Felix Finkbeiner byl zvolen do dětské rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).

Od svého založení v roce 2007 se organizace Sázíme pro planetu rozrostla po celém světě a propaguje vizi, že každý jednotlivý strom přispívá k ochraně životního prostředí i klimatu. V roce 2001 se tohoto projektu účastnily děti z více než 93 zemí a do roku 2011 dosáhly svého stanoveného cíle - vysadit jeden milion stromů! 

Many children with Plant-for-the-Planet T-shirts stand together.

Dětská konference v Německu, 2017. Zdroj: Plant-for-the-Planet

Po celém světě roste počet lidí, organizací a společností, které společně pracují na snížení svých emisí oxidu uhličitého a to i zalesněním krajiny. Společnost Fidella® se k této výzvě rozhodla připojit a podat svou pomocnou ruku v boji proti klimatickým změnám. A jak to funguje? Za každé prodané nosítko Fidella FlowClick věnuje s okamžitou platností 1 € organizaci Plant-for-the-Planet na nově vysázený strom. Kromě toho bude finančně podporovat i Plant-for-the-Planet akademii, která sdružuje dětské ambasadory v oblasti klimatických změn.A jaký je jejich cíl? Zasadit v příštích 12 měsících 4 000 stromů.

Přidejte se a pomozte zastavit klimatické změny na naší planetě.

Klimatická neutralita je budoucnost

 

Organizace Plant-for-the-Planet vysazuje na poloostrově Yucatán v Mexiku nový strom každých 15 sekund. A nejen tím motivuje i další, aby se podíleli na obnově světového klimatu. Po celém světě v jejich vlastním akademickém projektu již spolupracuje více než 88000 dětských velvyslanců v 74 zemích světa, kteří inspirují další k výsadbě stromů.

 

Stromy jsou nejlevnějším a nejúčinnějším opatřením k vázání CO2 a tím k získání času, aby lidstvo mohlo překonat klimatickou krizi. Pokud se obyvatelům naší planety podaří vysadit 1 000 miliard stromů, počáteční odhady naznačují, že tyto stromy budou každý rok schopné z atmosféry zavázat zhruba čtvrtinu CO2 vytvořeného člověkem.

 

Více informací naleznete přímo na stránkách Plant-for-the-Planet.

DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT

Zvýhodněné dopravné pro vrácení zboží přes Zásilkovnu Při výměně nebo vrácení zboží můžete se zakoupením této služby využít jedinečný kód, který Vám zašleme spolu se zbožím. Zabalenou zásilku přineste na kteroukoliv pobočku ZÁSILKOVNY. Zde jej obsluze nahlaste a ta Vám vytiskne štítek, který nalepíte na balíček.
49Kč