Pojďme společně zasadit stromy se značkou Fidella!

Přestaňme mluvit - začněme sázet. Přesně tímto heslem se řídí dětská iniciativa Sázejme pro planetu (Plant-for-the-Planet). Vysazuje po celém světě stromy a lesy, které pomohou snížit emise oxidu uhličitého CO2. Zavázala se do roku 2020 vysadit 100 milionů stromů a značka Fidella® u toho nemůže chybět - společně s Vámi!


"Zasadíme milion stromů v každé zemi na Zemi!"

S touto odvážnou myšlenkou přišel v roce 2007 devítiletý Felix Finkbeiner v Německu v rámci svého školního projektu zaměřeného na zlepšení životního prostředí. Při svém výzkumu narazil na příběh Wangari Maathaiho, nositele Nobelovy ceny za mír z Keni, který zasadil po celé Africe více než 30 milionů. Felix vymyslel podobnou iniciativu pro všechny děti a mládež po celém světě. První strom, který je označován na start tohoto závodu, vysadili 28. března 2007 Felixově škole. Do projektu se zapojili studenti z celého Německa a v prvním roce vysázeli 150 000 stromů. Felix Finkbeiner byl zvolen do dětské rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).

Od svého založení v roce 2007 se organizace Sázíme pro planetu rozrostla po celém světě a propaguje vizi, že každý jednotlivý strom přispívá k ochraně životního prostředí i klimatu. V roce 2001 se tohoto projektu účastnily děti z více než 93 zemí a do roku 2011 dosáhly svého stanoveného cíle - vysadit jeden milion stromů! 

Many children with Plant-for-the-Planet T-shirts stand together.

Dětská konference v Německu, 2017. Zdroj: Plant-for-the-Planet

Po celém světě roste počet lidí, organizací a společností, které společně pracují na snížení svých emisí oxidu uhličitého a to i zalesněním krajiny. Společnost Fidella® se k této výzvě rozhodla připojit a podat svou pomocnou ruku v boji proti klimatickým změnám. A jak to funguje? Za každé prodané nosítko Fidella FlowClick věnuje s okamžitou platností 1 € organizaci Plant-for-the-Planet na nově vysázený strom. Kromě toho bude finančně podporovat i Plant-for-the-Planet akademii, která sdružuje dětské ambasadory v oblasti klimatických změn.A jaký je jejich cíl? Zasadit v příštích 12 měsících 4 000 stromů.

Přidejte se a pomozte zastavit klimatické změny na naší planetě.

DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT

Zvýhodněné dopravné pro vrácení zboží přes Zásilkovnu Při výměně nebo vrácení zboží můžete se zakoupením této služby využít jedinečný kód, který Vám zašleme spolu se zbožím. Zabalenou zásilku přineste na kteroukoliv pobočku ZÁSILKOVNY. Zde jej obsluze nahlaste a ta Vám vytiskne štítek, který nalepíte na balíček.
49Kč