Recenze Fidella Fusion Baby size a Toddler 2.0

Prvním plně přezkovým nosítkem, které si blíže popíšeme, je Fidella Fusion. Tuto německou značku jsme si již představili s hybridním nosítkem Fidella FlowClick v jedné z předchozích recenzí. Pokud ale nechcete řešit vázací popruhy a jsou Vám bližší právě přezkové verze nosítek, u Fidella můžete zvolit dle velikosti a věku dítěte ze dvou verzí:

Fidella Fusion Baby Size je vhodná od narození (cca 3,5 kg) do 74 cm výšky dítěte.


Fidella Fusion Toddler 2.0 pak sedí miminkům od přibližně 3 měsíců a 62 cm a použijete si až do velikosti 98/104.

Sociální sítě(1)       Sociální sítě(2)

 

Baby i Toddler size jsou tedy rostoucími nosítky s plynule nastavitelnou šířkou a výškou zádového panelu pomocí šňůrek, které jsou typické pro všechna nosítka této značky. Opět i zde najdete stahování šířky u hlavičky miminka, což využijete hlavně pro menší děti.

 

 

 

 

 

Díky měkkému bedernímu pásu se nosítka skvěle přizpůsobí a velmi dobře sedí od konfekční velikosti XS až po XXL.

Baby Size má plastovou přezku bez bezpečnostní pojistky a její zapínání vychází na boku polstrování. Je zde i jistící gumička, kterou můžete přezku provléci a zajistit, aby se polstrování udrželo na svém místě a zároveň funguje i pro jištění v případě nechtěného rozepnutí přezky.

 

 

 

Větší verze  Toddler 2.0 má zapínání bederního pásu řešeno jinak - přezka je bezpečnostní a pro rozepnutí musíte zároveň zmáčknout tlačítko i horní a dolní část trojzubce. Navíc je možné ji dotahovat na obě strany, což ocení hlavně leváci (většina nosítek má totiž přezky našité tak, že je nutné je dotahovat pravou rukou), ale hlavně si zde můžete vybrat, kde přezku po dotažení necháte - zda na levém či pravém boku a nebo ji ponecháte uprostřed. Černé popruhy jsou opatrně gumičkami pro smotání jejich přebytečné délky .

 Pro silnější rodiče jsou součástí balení k dispozici dva polstrovené díly, které se navlékají na černý popruh bederáku a tím prodlouží jeho polstrování. Je možné využít oba dva - tedy navléci každý z jedné strany.


Nebo lze využít pouze jeden a každou gumičkou navléci jednu část bezpečnostní přezky v případě, že necháváte přezku na zádech uprostřed a plast by Vás mohl tlačit do zad.

 

Ramenní popruhy verze Fidella Fusion Baby Size jsou měkce polstrované, podobně jako bederní pás. Naopak u varianty Fusion Toddler 2.0 výrobce polstrování zesílil.

 

Na přední části ramenních popruhů obou nosítek naleznete žebříky - zkracování ramenních popruhů. Pomáhají při nastavení nosítka na různě velké rodiče - drobnější ženy si žebříky stáhnou, naopak muž s vyšším trupem je povolí, aby miminko bylo v ideální výšce. Ale ženy nemusejí zoufat, že by je nevyužily vůbec - naopak jejich povolení je často využíváno při nalezení správné polohy pro kojení miminka v nosítku.

 

Obě přezkové varianty, Fidella Fusion Baby Size i Fusion Toddler 2.0  mají dvoje přezky ramenních popruhů. Jedny směřují k bedernímu pásu a využívají se především pro menší miminka - díky nim lze krásně děťatko napolohovat i podsadit a při dotahování černého popruhu nedochází k tahu látky před záda miminka. Velmi často ale rodiče u těch přezek zůstávají i při nošení větším a těžších dětí, protože vedou pod jiným úhlem a nedochází k nepříjemným pocitům táhnutí v podpaží. Vrchní spony, které jsou umístěné přibližně v polovině výšky zádové opěrky, se používají pro děti, které jsou více zpevněné, ale uvítáte je i pří křížení na zádech. U Baby size je přezka pod paží dotahovaná pouze jedním směrem, u Toddler 2.0 jsou spony robustnější a opatřeny oboustranným dotahováním.

 

Samozřejmostí je posuvná hrudní spona zajišťující, že ramenní popruhy nesjíždějí z ramen rodiče, a opět ji můžete posunout do pozice, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Její ideální umístění je cca v oblasti lopatek. Ale v případě, že nejste schopni sponu v tomto místě zapnout, můžete použít malý trik - povolte zkracování ramenních popruhů a lehce povolte i přezky pod paží. Nosítko se více přesune dopředu a hrudní spona bude snadněji dostupná. Po jejím zacvaknutí zkrátíte dle potřeby ramenní popruhy a dotáhnete i přezky ramenních popruhů.